foto poradna
INFORMACE: Od 1. 6. 2019 došlo k personální změně v naší poradně, paní Danielu Řezáčovou nahradila paní Veronika Švejdová. Děkujeme Daniele Řezáčové za dlouholetou výbornou spolupráci.

UPOZORNĚNÍ: Od 1. 7. 2019 dojde ke změně telefonního kontaktu na vedoucí poradny. Paní Lucii Trpíkovou můžete kontaktovat na telefonním čísle 602 647 084. Původní telefonní číslo už od 1. 7. 2019 nebude funkční. Děkujeme za pochopení.

PORADNA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A SENIORY poskytuje bezplatnou pomoc pro lidi se zdravotním postižením a seniory, kteří potřebují podpořit v řešení své životní situace a nezvládají to sami, nebo pro ty, kteří se lidem se zdravotním postižením nebo seniorům snaží pomoci.

CO NABÍZÍME?
Poradna je místem nestranné, nezávislé, důvěrné a bezplatné pomoci. V poradně mohou lidé ambulantně využít základní a odborné sociální poradenství. Podstatou služby je poskytnout klientovi odborné informace, návody nebo kontakty a podpořit ho v jejich samostatném využití tak, aby přispěly ke zlepšení jeho nepříznivé životní situace.

CO PATŘÍ DO NAŠICH SLUŽEB?
Poskytované služby nejsou spojeny se specifickým okruhem obtíží, mají širší záběr a zasahují do mnoha oblastí lidského života. Odborné sociální poradenství je konkrétně poskytováno především v oblasti sociálních služeb, důchodového pojištění, příspěvku na péči, dávek státní sociální podpory, dávek pomoci v hmotné nouzi, dávek a výhod pro osoby se zdravotním postižením, zaměstnávání osob se zdravotním postižením, bydlení, jednání se státními institucemi nebo základního dluhového poradenství, atp. Poradna však neposkytuje právní služby z oblasti rodinného, bytového či občanského práva nebo služby sociální péče. Pracovníci poradny také nejsou kompetentní poskytovat lékařské konzultace či posuzovat zdravotní stav klientů.

KOMU POMÁHÁME?
Služby poradny mohou využít lidé z celé České republiky. Služby jsou určeny pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Konkrétně jsou služby určeny především pro osoby s tělesným postiženým a interním postižením. Služby poradny však mohou využít také rodiče dětí se zdravotním postižením, jiní rodinní příslušníci a ostatní lidé pečující o osoby se zdravotním postižením nebo jejich opatrovníci.

KDY A KDE?

Pracovníci poradny poskytují své služby zpravidla při osobní konzultaci, případně telefonicky nebo písemně.

Poradnu najdete na adrese: Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8, v 1. patře (zvýšené přízemí), kancelář č. 104.

Telefonní čísla naleznete níže v části kontakty. Pro osobní návštěvu v poradně je třeba se objednávat (domluvit si předem telefonicky nebo osobně přesný den a čas setkání).

PROVOZNÍ DOBA PORADNY:
Pondělí 8:00 – 13:00 hod. (L. Trpíková, V. Švejdová)
Úterý 8:00 – 17:00 hod. (L. Trpíková dopoledne, V. Švejdová celý den)
Středa 9:00 – 16:30 hod. (L. Trpíková odpoledne, V. Švejdová dopoledne)
Čtvrtek 9:00 – 13:00 hod. (L. Trpíková, V. Švejdová)
Pátek zavřeno.

Služby jsou poskytovány v sídle Svazu tělesně postižených v České republice z. s. (Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8). Tyto prostory jsou bezbariérové, přepravu do všech pater budovy zajišťuje prostorný výtah. V prostorech poradny se nachází bezbariérové WC.

Do poradny se dostanete pěšky ze stanice metra C/B “Florenc” nebo ze stanice metra B „Křižíkova“. Dále tramvají číslo 3, 8 a 24 nebo bezbariérovým autobusem číslo H1 do stanice “Karlínské náměstí”. Při dopravě osobním automobilem je možné bezplatně využít parkoviště před sídlem organizace s vyhrazeným stáním pro osoby se zdravotním postižením.

KONTAKTY NA PRACOVNÍKY

Lucie Trpíková, DiS., sociální pracovník – vedoucí sociální služby
mobil: 602 647 084, e-mail: lucie.trpikova@svaztp.cz
pracovní doba: pondělí a úterý od 8:00 do 12:00 hod., středa od 12:30 do 16:30 hod., čtvrtek od 9:00 do 12:00 hod.

Veronika Švejdová, sociální pracovník
mobil: 602 647 248, e-mail: veronika.svejdova@svaztp.cz
pracovní doba: pondělí, středa a čtvrtek od 9:00 do 13:00 hod., úterý od 9:00 do 17:00 hod.

V roce 2017 je poradna spolufinancována z dotace a grantu Hlavního města Prahy, Městské části Praha 4, Městské části Praha 14 a Městské části Praha 5.

logo Praha                   logo MČ Praha 14

http://www.praha.eu/jnp/cz/index.html

http://www.praha5.cz/

https://www.praha14.cz/

http://www.praha4.cz/

https://www.praha10.cz/