foto poradna
UPOZORNĚNÍ: Z důvodu dovolené bude poradna 20. 3. 2019 uzavřena. Děkujeme za pochopení.

PORADNA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A SENIORY poskytuje bezplatnou pomoc pro lidi se zdravotním postižením a seniory, kteří potřebují podpořit v řešení své životní situace a nezvládají to sami, nebo pro ty, kteří se lidem se zdravotním postižením nebo seniorům snaží pomoci.

CO NABÍZÍME?
Poradna je místem nestranné, nezávislé, důvěrné a bezplatné pomoci. V poradně mohou lidé ambulantně využít základní a odborné sociální poradenství. Podstatou služby je poskytnout klientovi odborné informace, návody nebo kontakty a podpořit ho v jejich samostatném využití tak, aby přispěly ke zlepšení jeho nepříznivé životní situace.

CO PATŘÍ DO NAŠICH SLUŽEB?
Poskytované služby nejsou spojeny se specifickým okruhem obtíží, mají širší záběr a zasahují do mnoha oblastí lidského života. Odborné sociální poradenství je konkrétně poskytováno především v oblasti sociálních služeb, důchodového pojištění, příspěvku na péči, dávek státní sociální podpory, dávek pomoci v hmotné nouzi, dávek a výhod pro osoby se zdravotním postižením, zaměstnávání osob se zdravotním postižením, bydlení, jednání se státními institucemi nebo základního dluhového poradenství, atp. Poradna však neposkytuje právní služby z oblasti rodinného, bytového či občanského práva nebo služby sociální péče. Pracovníci poradny také nejsou kompetentní poskytovat lékařské konzultace či posuzovat zdravotní stav klientů.

KOMU POMÁHÁME?
Služby poradny mohou využít lidé z celé České republiky. Služby jsou určeny pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Konkrétně jsou služby určeny především pro osoby s tělesným postiženým a interním postižením. Služby poradny však mohou využít také rodiče dětí se zdravotním postižením, jiní rodinní příslušníci a ostatní lidé pečující o osoby se zdravotním postižením nebo jejich opatrovníci.

KDY A KDE?

Pracovníci poradny poskytují své služby zpravidla při osobní konzultaci, případně telefonicky nebo písemně.

Poradnu najdete na adrese: Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8, v 1. patře (zvýšené přízemí), kancelář č. 104.

Telefonní čísla naleznete níže v části kontakty. Pro osobní návštěvu v poradně je třeba se objednávat (domluvit si předem telefonicky nebo osobně přesný den a čas setkání).

PROVOZNÍ DOBA PORADNY:
Pondělí 8:00 – 16:00 hod. (D. Řezáčová celý den, L. Trpíková dopoledne)
Úterý 8:00 – 16:00 hod. (D. Řezáčová celý den, L. Trpíková dopoledne)
Středa 12:30 – 16:30 hod. (L. Trpíková)
Čtvrtek 9:00 – 12:00 hod. (L. Trpíková)

Služby jsou poskytovány v sídle Svazu tělesně postižených v České republice z. s. (Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8). Tyto prostory jsou bezbariérové, přepravu do všech pater budovy zajišťuje prostorný výtah. V prostorech poradny se nachází bezbariérové WC.

Do poradny se dostanete pěšky ze stanice metra C/B “Florenc” nebo ze stanice metra B „Křižíkova“. Dále tramvají číslo 8, 3 a 24 nebo bezbariérovým autobusem číslo H1 do stanice “Karlínské náměstí”. Při dopravě osobním automobilem je možné bezplatně využít parkoviště před sídlem organizace s vyhrazeným stáním pro osoby se zdravotním postižením.

KONTAKTY NA PRACOVNÍKY

Lucie Trpíková, DiS., sociální pracovník
mobil: 725 713 333, e-mail: lucie.trpikova@svaztp.cz
pracovní doba: pondělí, úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 hod., středa od 12:30 do 16:30 hod.

Daniela Řezáčová, pracovnice v sociálních službách
mobil: 602 647 248, e-mail: daniela.rezacova@svaztp.cz
pracovní doba: pondělí a úterý od 8:00 do 16:00 hod.

V roce 2017 je poradna spolufinancována z dotace a grantu Hlavního města Prahy, Městské části Praha 4, Městské části Praha 14 a Městské části Praha 5.

logo Praha  logo MČ Praha 14

http://www.praha.eu/jnp/cz/index.html

http://www.praha5.cz/

https://www.praha14.cz/

http://www.praha4.cz/