foto poradna
INFORMACE: Od 1. 6. 2020 došlo k úpravě provozní doby poradny. V pondělí a ve čtvrtek je nyní poradna otevřena od 8:00 do 12:00 hod., v úterý od 8:00 do 17:00 hod., ve středu od 12:30 do 17:30 hod. a v pátek je zavřeno. Děkujeme za pochopení.

PORADNA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A SENIORY poskytuje bezplatnou pomoc pro lidi se zdravotním postižením a seniory, kteří potřebují podpořit v řešení své životní situace a nezvládají to sami, nebo pro ty, kteří se lidem se zdravotním postižením nebo seniorům snaží pomoci.

CO NABÍZÍME?
Poradna je místem nestranné, nezávislé, důvěrné a bezplatné pomoci. V poradně mohou lidé ambulantně využít základní a odborné sociální poradenství. Podstatou služby je poskytnout klientovi odborné informace, návody nebo kontakty a podpořit ho v jejich samostatném využití tak, aby přispěly ke zlepšení jeho nepříznivé životní situace.

CO PATŘÍ DO NAŠICH SLUŽEB?
Poskytované služby nejsou spojeny se specifickým okruhem obtíží, mají širší záběr a zasahují do mnoha oblastí lidského života. Odborné sociální poradenství je konkrétně poskytováno především v oblasti sociálních služeb, důchodového pojištění, příspěvku na péči, dávek státní sociální podpory, dávek pomoci v hmotné nouzi, dávek a výhod pro osoby se zdravotním postižením, zaměstnávání osob se zdravotním postižením, bydlení, jednání se státními institucemi nebo základního dluhového poradenství, atp. Poradna však neposkytuje právní služby z oblasti rodinného, bytového či občanského práva nebo služby sociální péče. Pracovníci poradny také nejsou kompetentní poskytovat lékařské konzultace či posuzovat zdravotní stav klientů.

KOMU POMÁHÁME?
Služby poradny mohou využít lidé z celé České republiky. Služby jsou určeny pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Konkrétně jsou služby určeny především pro osoby s tělesným postiženým a interním postižením. Služby poradny však mohou využít také rodiče dětí se zdravotním postižením, jiní rodinní příslušníci a ostatní lidé pečující o osoby se zdravotním postižením nebo jejich opatrovníci.

KDY A KDE?

Pracovníci poradny poskytují své služby zpravidla při osobní konzultaci, případně telefonicky nebo písemně.

Poradnu najdete na adrese: Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8, v 1. patře (zvýšené přízemí), kancelář č. 104.

Telefonní čísla naleznete níže v části kontakty. Pro osobní návštěvu v poradně je třeba se objednávat (domluvit si předem telefonicky nebo osobně přesný den a čas setkání).

PROVOZNÍ DOBA PORADNY:
Pondělí 8:00 – 12:00 hod. (L. Trpíková)
Úterý 8:00 – 17:00 hod. (L. Trpíková 8:00 – 12:00, V. Švejdová 9:00 – 17:00)
Středa 12:30 – 17:30 hod. (L. Trpíková)
Čtvrtek 8:00 – 12:00 hod. (L. Trpíková)
Pátek zavřeno.

Služby jsou poskytovány v sídle Svazu tělesně postižených v České republice z. s. (Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8). Tyto prostory jsou bezbariérové, přepravu do všech pater budovy zajišťuje prostorný výtah. V prostorech poradny se nachází bezbariérové WC.

Do poradny se dostanete pěšky ze stanice metra C/B “Florenc” nebo ze stanice metra B „Křižíkova“. Dále tramvají číslo 3, 8 a 24 nebo bezbariérovým autobusem číslo H1 do stanice “Karlínské náměstí”. Při dopravě osobním automobilem je možné bezplatně využít parkoviště před sídlem organizace s vyhrazeným stáním pro osoby se zdravotním postižením.

KONTAKTY NA PRACOVNÍKY

Bc. Lucie Trpíková, sociální pracovník – vedoucí sociální služby
mobil: 602 647 084, e-mail: lucie.trpikova@svaztp.cz
pracovní doba: pondělí, úterý a čtvrtek od 8:00 do 12:00 hod., středa od 12:30 do 17:30 hod.

Mgr. Veronika Švejdová, sociální pracovník
mobil: 602 647 248, e-mail: veronika.svejdova@svaztp.cz
pracovní doba: úterý od 9:00 do 17:00 hod.

V roce 2019 byla poradna spolufinancována z dotace a grantu Hlavního města Prahy, Městské části Praha 8, Městské části Praha 10, Městské části Praha 11 a Městské části Praha 14.

logo Praha

http://www.praha.eu/jnp/cz/index.html

logo MČ Praha 14

https://www.praha14.cz/

https://www.praha8.cz/

https://www.praha10.cz/

https://www.praha11.cz/