foto poradna
PORADNA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A SENIORY poskytuje bezplatnou pomoc pro lidi se zdravotním postižením a seniory, kteří potřebují podpořit v řešení své životní situace a nezvládají to sami, nebo pro ty, kteří se lidem se zdravotním postižením nebo seniorům snaží pomoci.

CO NABÍZÍME?
Poradna je místem nestranné, nezávislé, důvěrné a bezplatné pomoci. V poradně mohou lidé ambulantně využít základní a odborné sociální poradenství. Podstatou služby je poskytnout klientovi odborné informace, návody nebo kontakty a podpořit ho v jejich samostatném využití tak, aby přispěly ke zlepšení jeho nepříznivé životní situace.

CO PATŘÍ DO NAŠICH SLUŽEB?
Poskytované služby nejsou spojeny se specifickým okruhem obtíží, mají širší záběr a zasahují do mnoha oblastí lidského života. Odborné sociální poradenství je konkrétně poskytováno především v oblasti sociálních služeb, důchodového pojištění, příspěvku na péči, dávek státní sociální podpory, dávek pomoci v hmotné nouzi, dávek a výhod pro osoby se zdravotním postižením, zaměstnávání osob se zdravotním postižením, bydlení, jednání se státními institucemi nebo základního dluhového poradenství, atp. Poradna však neposkytuje právní služby z oblasti rodinného, bytového či občanského práva nebo služby sociální péče. Pracovníci poradny také nejsou kompetentní poskytovat lékařské konzultace či posuzovat zdravotní stav klientů.

KOMU POMÁHÁME?
Služby poradny mohou využít lidé z celé České republiky. Služby jsou určeny pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Konkrétně jsou služby určeny především pro osoby s tělesným postiženým a interním postižením. Služby poradny však mohou využít také rodiče dětí se zdravotním postižením, jiní rodinní příslušníci a ostatní lidé pečující o osoby se zdravotním postižením nebo jejich opatrovníci.

KDY A KDE?

Pracovníci poradny poskytují své služby zpravidla při osobní konzultaci, případně telefonicky nebo písemně.

Poradnu najdete na adrese: Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8, v 1. patře (zvýšené přízemí), kancelář č. 104.

Telefonní čísla naleznete níže v části kontakty. Pro osobní návštěvu v poradně je třeba se objednávat (domluvit si předem telefonicky nebo osobně přesný den a čas setkání).

PROVOZNÍ DOBA PORADNY od 1. 9. 2021:
Pondělí: 9:15 – 13:30 hod.
Úterý: 9:15 – 17:30 hod.
Středa: 9:15 – 13:30 hod.
Čtvrtek: 9:15 – 13:30 hod.
Pátek: 9:15 – 13:30 hod.

Služby jsou poskytovány v sídle Svazu tělesně postižených v České republice z. s. (Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8). Tyto prostory jsou bezbariérové, přepravu do všech pater budovy zajišťuje prostorný výtah. V budově je k dispozici bezbariérové WC.

Do poradny se dostanete pěšky ze stanice metra C/B “Florenc” nebo ze stanice metra B „Křižíkova“. Dále tramvají číslo 3, 8 a 24 do stanice “Karlínské náměstí”. Při dopravě osobním automobilem je možné bezplatně využít parkoviště před sídlem organizace s vyhrazeným stáním pro osoby se zdravotním postižením.

KONTAKTY NA PRACOVNÍKY

Mgr. Veronika Švejdová, sociální pracovník – vedoucí sociální služby
mobil: 602 647 084
e-mail: veronika.svejdova@svaztp.cz
adresa: Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 – Karlín, 1. patro, kancelář č. 104

Projekt je spolufinancován z prostředků hlavního města Prahy a Ministerstva práce a sociálních věcí.

logo Praha              

https://www.praha.eu/jnp/

https://www.mpsv.cz/

Na projekt poskytla dotaci městská část Praha 4.

logo MČ Praha 4

http://www.praha4.cz/

Projekt je realizován za finanční podpory městské části Praha 8.

https://www.praha8.cz/

Projekt je spolufinancován městskou částí Praha 10.

https://www.praha10.cz/

Projekt je finančně podpořen z rozpočtu městské části Praha 14.

https://www.praha14.cz/