(Na stránkách se pracuje – omlouváme se za dočasné omezení zveřejněných informací.)

Pokud byste se rozhodli naši organizaci podpořit, budeme velice rádi.

Existuje více možností, jak nám můžete pomoci:

Finanční dary
Jiné formy finanční podpory
Věcné dary
Dobrovolnická činnost a služby

Finanční dary:

Finanční příspěvky můžete posílat na náš bankovní účet u Komerční banky: 15538081/0100. Při zasílání finančních darů uvítáme, když v bankonvím příkazu do zprávy pro příjemce uvedete text “dar” a případně vaše jméno či další specifikaci.

Finanční dary je možné poskytout i v hotovosti, a to na adrese našeho sídla: Karlínské náměstí 59/12, Praha 8 – Karlín. Přivítáme, pokud si s námi dopředu domluvíte termín návštěvy, abychom se vám mohli dostatečně věnovat.

Pomůže nám jakákoli částka. Darované finanční prostředky používáme na zajištění provozu organizace, poskytování služeb a realizaci projektů. Můžete sami specifikovat, na kterou naši službu nebo projekt byste chtěli přispět. Informace o našich službách najdete na našich webových stránkách. Informace o našich projektech najdete také na našich webových stránkách.

Na dar vám můžeme vystavit darovací smlouvu, kterou můžete použít pro odpočty daní. Vše potřebné můžete domluvit s Vlastimilem Birčákem, tel.: 606 628 138, e-mail: v.bircak@email.cz.

Jiné formy finanční podpory:

Naší organizaci můžete pomoct i obyčejným nákupem na internetu, na svých oblíbených e-shopech. Připojili jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám. Je to opravdu jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejlepší, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

Jak to funguje:
Nakoupíte cokoli ve svém oblíbeném e-shopu a ten z vámi zaplacené částky věnuje předem známou část neziskové organizaci, kterou si vyberete, tedy Svazu tělesně postižených v České republice z. s. Portál Givt.cz již do tohoto projektu zapojil více než 50o internetových obchodů. Spolupráce s Givtem je pro nás i pro vás bezplatná. V praxi to funguje tak, že před nákupem nejdříve navštívíte GIVT, abyste zjistili, zda je na něm zaregistrován internetový obchod, ve kterém chcete nakupovat. Pokud ano, zvolíte Svaz tělesně postižených, který od e-shopu dostane část peněz z vašeho nákupu. A pak už jen uskutečníte nákup. Internetové obchody platí portálu za každý nákup zákazníka, který k nim přijde přes jejich webovou stránku. GIVT pak nejméně polovinu i více z této sumy zašle zvolené organizaci.

Pokud se bojíte, že byste na tuto možnost podpory mohli při nákupu zapomenout, na https://givt.cz/aplikace najdete chytré rozšíření do prohlížeče, které Vás vždy při nakupování upozorní, že můžete svými nákupy pomáhat. Pokud si aplikaci nainstalujete, kdykoliv navštívíte e-shop, na kterém je možnost nákupu přes GIVT, aplikace vás na tuto možnost upozorní.

Zde se dostanete na portál Givt.cz, kde můžete podpořit naši organizaci.

Leták GIVT

Věcné dary:

Velmi uvítáme např. kancelářské potřeby, čistící a hygienické prostředky (tekuté mýdlo, čistící prostředky, toaletní papír, papírové ručníky, apod.), výtvarný materiál, nové ložní prádlo (povlečení, prostěradla, polštáře, přikrývky) a další textílie (např. ručníky), funkční výpočetní techniku, kancelářský nábytek, apod. Věcné dary využije buď centrála v Praze, nebo je poskytneme našim regionálním organizačním jednotkám.

Na věcné dary vám můžeme také vystavit darovací smlouvu, kterou můžete použít pro odpočty daní. Vše potřebné můžete domluvit s Alenou Říhovou, tel.: 736 220 925, e-mail: alena.rihova@svaztp.cz.

Dobrovolnická činnost a služby:

Pomoci nám můžete také tím, co umíte. Dlouhodobě nám chybí např. profesionální grafické služby – pomoc s tvorbou návrhů tištěných materiálů organizace (letáky, výroční zprávy, apod.). Uvítali bychom i pomoc s administrativou a zpracováním dokumentace, které je v naší celorepublikové organizaci opravdu hodně. Nedostatkové jsou také právní služby, např. pro poradenství našim klientům.

Kdybyste chtěli některou z těchto činností nebo jinou službu naší organizaci nabídnout, kontaktujte, prosím, Alenou Říhovou, tel.: 736 220 925, e-mail: alena.rihova@svaztp.cz.

STP v ČR z. s. nemá akreditaci pro dobrovolnickou činnost dle zákona č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě, jedná se tedy o výpomoc naší organizaci, aniž byste měli oficiální status dobrovolníka.