—-
skupina pomůcek Kompenzační pomůcky jsou nástroje nebo zařízení, jejichž účelem je zmírnit handicap člověka se zdravotním postižením a umožnit mu tak co nejvyšší míru soběstačnosti a zapojení do běžného života. Může se jednat např. o invalidní vozíky, chodítka, toaletní křesla, polohovací lůžka, apod.

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. dlouhodobě vychází vstříc osobám se zdravotním postižením a seniorům, kteří potřebují okamžitě používat kompenzační pomůcku a nemají ji k dispozici. Právě pro tyto nenadálé případy je pro vás otevřena naše půjčovna, která vám pomůže překlenout dobu potřebnou k vyřízení žádosti o pomůcku přes vaši zdravotní pojišťovnu, nabídne zapůjčení pomůcky během opravy vaší vlastní pomůcky, nebo vám zapůjčí pomůcku na vyzkoušení. Podrobné informace najdete na stránkách NAŠÍ PŮJČOVNY KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK.
—–
—–
Zapůjčení kompenzační pomůcky je jen jedním ze způsobů, jak můžete kompenzační pomůcku získat. DALŠÍMI MOŽNOSTMI ZÍSKÁNÍ KOMPENZAČNÍ POMŮCKY JSOU:

1) Pomůcky hrazené plně nebo částečně z veřejného zdravotního pojištění – pomůcku vám předepíše lékař

2) Pomůcky hrazené z Příspěvku na pořízení zvláštní pomůcky – o příspěvek žádáte na Úřadu práce

3) Příspěvek na zakoupení pomůcky od nadace – o příspěvek požádáte jednu nebo více nadací nebo nadačních fondů

4) Na pomůcku vám přispěje sponzor, který si může hodnotu dar odečíst od základu daně z příjmů

5) Pomůcku si zakoupíte sami – přímo kontaktujete některého z výrobců pomůcek, nebo si zakoupíte použitou pomůcku např. z nabídky bazarů kompenzačních pomůcek.
—–
—–
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O KOMPENZAČNÍCH POMŮCKÁCH NAJDETE NAPŘ. NA TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ČI V TĚCHTO PUBLIKACÍCH:

Brožura Poradím si sám na stránkách Asistence o.p.s. http://www.asistence.org/dokumenty

Publikace Průvodce zdravotními pomůckami pro osoby s pohybovým postižením na stránkách AB Asistent s.r.o. http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/pruvodce-zdravotnimi-pomuckami.html

Informační portál Ligy vozíčkářů: http://ligavozick.skynet.cz/ip/pomucky.php

Informační portál Helpnet.cz http://www.helpnet.cz/pomucky

Publikace Přehled kompenzačních pomůcek u tělesného a kombinovaného postižení v dětském věku na stránkách http://www.dumrodin.cz/res/data/038/004051.pdf

Publikace Pomůcky pro osoby se zdravotním postižením, kterou vydala Národní rada osob se zdravotním postižením a kterou si můžete zakoupit i v STP v ČR z. s. (cena 35,- Kč) – více informací v článku https://svaztp.cz/?p=2699.