obrázek pcSvaz tělesně postižených v České republice z. s. organizoval několikrát do roka bezplatné kurzy práce na počítači zaměřené na ovládání počítače a nejčastěji užívané počítačové programy. Cílem kurzů bylo naučit účastníky základům práce s PC, odstranit tak jednu z bariér, se kterou se v životě setkávají, a zlepšit jejich pracovní a sociální dovednosti.

V PC kurzech se účastníci naučili na běžné uživatelské úrovni základy ovládání PC, práci s internetem, elektronickou poštou, základní úpravu fotografií a práci s některými základními programy (např. Word, Excel). Kurzy jsme realizovali ve dvou úrovních – pro začátečníky a pro mírně pokročilé. Kurzy se konaly v sídle naší organizace, Praha 8 – Karlín. Jedná se o bezbariérové prostory v centru Prahy s dobrou dopravní dostupností. Každý kurz byl s ohledem na individuální přístup během výuky realizován pro 6 až 10 účastníků.

Pro koho byly kurzy určené: pro osoby se zdravotním postižením nebo pro osoby ve věku 60 a více let s trvalým bydlištěm v Praze (ideální bylo splnění všech těchto podmínek)
Cena kurzů: kurzy byly zcela zdarma
Místo konání: Svaz tělesně postižených v České republice z. s., Karlínské náměstí 59/12, Praha 8 – Karlín
Počet vyučovacích hodin: 45 (celkem cca 15 týdnů výuky)
Po ukončení kurzu klienti obdrželi osvědčení o absolvování kurzu. Podmínkou pro získání osvědčení byla účast na více než polovině lekcí.

V současné době bohužel tyto kurzy nerealizujeme. O tom, jestli se budou konat v následujících letech, se teprve rozhoduje.

Kontaktní osoba: Alena Říhová, tel.: 736 220 925, e-mail: alena.rihova@svaztp.cz.

kurz PC zač. 3-2016foto PC

Počítačové kurzy naše organizace úspěšně realizovala od roku 2002 do roku 2020.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a za finanční podpory hlavního města Praha.