obrázek pcSvaz tělesně postižených v České republice z. s. organizuje několikrát do roka bezplatné kurzy práce na počítači zaměřené na ovládání počítače a nejčastěji užívané počítačové programy. Cílem kurzů je naučit účastníky základům práce s PC, odstranit tak jednu z bariér, se kterou se v životě setkávají, a zlepšit jejich pracovní a sociální dovednosti.

V PC kurzech se účastníci naučí na běžné uživatelské úrovni základy ovládání PC, práci s internetem, elektronickou poštou, základní úpravu fotografií a práci s některými základními programy (např. Word, Excel). Kurzy realizujeme ve dvou úrovních – pro začátečníky a pro mírně pokročilé. Kurzy se konají v sídle naší organizace, Praha 8 – Karlín. Jedná se o bezbariérové prostory v centru Prahy s dobrou dopravní dostupností. Každý kurz je s ohledem na individuální přístup během výuky realizován pro 6 až 10 účastníků.

Pro koho jsou kurzy určené: pro osoby se zdravotním postižením nebo pro osoby ve věku 60 a více let s trvalým bydlištěm v Praze (ideální je splnění všech těchto podmínek)
Cena kurzů: kurzy jsou zcela zdarma
Místo konání: Svaz tělesně postižených v České republice z. s., Karlínské náměstí 59/12, Praha 8 – Karlín
Počet vyučovacích hodin: 45 (celkem cca 15 týdnů výuky)
Po ukončení kurzu klienti obdrží osvědčení o absolvování kurzu. Podmínkou pro získání osvědčení je účast na více než polovině lekcí.

V současné době jsou již kurzy na rok 2020 naplněné, ale máte možnost přihlásit se do jarních kurzů počítačových dovedností pro začátečníky a mírně pokročilé, které se budou konat v roce 2021.

Zájemci o kurz ať se prosím hlásí kontaktní osobě – Aleně Říhové na telefonním čísle: 736 220 925 nebo e-mailem: alena.rihova@svaztp.cz.

kurz PC zač. 3-2016foto PC

Počítačové kurzy naše organizace úspěšně realizuje již od roku 2002.

V současné době je tento projekt realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a za finanční podpory hlavního města Praha.