Přerušení provozu metra na trase C od 2. 7. do 11. 7. 2021

Čvc 1, 2021

Rádi bychom vás informovali, že bude na 9 dnů přerušen provoz pražského metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. Dopravní podnik hl. m. Prahy využije prodloužený víkend a začátek letních prázdnin k další etapě výměn dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C. Během výluky bude na obou kolejích ve stanici I. P. Pavlova vyměneno celkem 440 dělených pražců.

Z tohoto důvodu bude od soboty 3. července do neděle 11. července 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. V úseku Pražského povstání – Hlavní nádraží bude během této doby zavedena náhradní autobusová doprava XC. Během výluky bude metro na lince C v provozu pouze v úsecích Háje – Pražského povstání a Letňany – Muzeum. Od pondělí 12. července 2021 bude metro na lince C opět jezdit v celé své trase dle standardního prázdninového jízdního řádu.

Informace o konkrétních změnách a o bezbariérovém cestování z oblasti dotčené výlukou do centra města najdete na stránkách https://pid.cz/vyluky/prazskeho-povstani-muzeum-3/.