Hledáme nového sociálního pracovníka do poradny a půjčovny

Zář 6, 2017

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. se sídlem Karlínské nám. 12, Praha 8 – Karlín, přijme nového kolegu/kolegyni (jako zástup za mateřskou dovolenou) na kumulovanou pozici sociální pracovník/ce do poradny pro osoby se zdravotním postižením (úvazek 0,4) a pracovník půjčovny kompenzačních pomůcek (úvazek 0,5).

Náplň práce sociálního pracovníka zahrnuje poskytování služby odborného sociálního poradenství lidem s tělesným či interním postižením a seniorům – především v oblasti sociálních služeb, důchodového pojištění, dávek a výhod pro OZP, zaměstnávání a bydlení OZP apod. Náplň práce dále spočívá v odborném zajištění vedení služby a řízení jedné pracovnice v sociálních službách. Od pracovníka se očekává schopnost spolupráce při zpracovávání žádostí a výkazů k dotacím na službu, podílení se na koncepci poradenství nebo znalost standardů kvality.

Náplň práce půjčovatele kompenzačních pomůcek dále zahrnuje zajištění provozu půjčovny kompenzačních pomůcek, předpokladem je určitá technická zdatnost a schopnost nakládání s penězi.

Nabízíme: zkrácený pracovní poměr v rozsahu 0,9 úvazku (0,4 úvazek sociální pracovník poradny pro OZP + 0,5 úvazek půjčovatel kompenzačních pomůcek), pracovní smlouvu na dobu určitou (1 rok s možností prodloužení), mzdové ohodnocení ve výši 21.700 Kč hrubé mzdy měsíčně, další vzdělávání, práci na Praze 8 – Karlín a nástup od listopadu 2017.

Požadujeme: VŠ nebo VOŠ v oboru sociální práce, trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost, uživatelskou znalost práce na PC a především praxi na obdobné pozici minimálně 1 rok. Pracovník by měl mít mimo zájmu o cílovou skupinu a schopnosti empatie znalost zákona o sociálních službách, zákona o důchodovém pojištění a zákona o poskytování dávek OZP.

Místo pracoviště: Karlínské náměstí 59/12, Praha 8 – Karlín.

Výběrové řízení bude dvoukolové. V prvním kole se budou vyhodnocovat strukturované životopisy a motivační dopisy se zaměřením na problematiku tělesného postižení, které pro přihlášení zašlete elektronicky nejpozději do 15. září 2017 na email petra.tesarova@svaztp.cz. Do předmětu emailu napište „výběrové řízení“. K ústnímu pohovoru, který proběhne v polovině září, budou pozváni vybraní kandidáti.

Kontaktní osoba: Mgr. Petra Tesařová, která může poskytnout více informací na e-mailu: petra.tesarova@svaztp.cz.