obrázek na web ŠAŽ

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. realizoval od dubna 2013 do března 2015 v Praze projekt Šance pracovat (CZ.1.04/2.1.01/91.00246), který byl zaměřený na zvýšení zaměstnanosti osob se zdravotním postižením a klientům přispěl k získání nebo udržení pracovního místa.

Hlavním cílem projektu bylo zvýšení zaměstnatelnosti a integrace osob se zdravotním postižením do společnosti.

loga_oplzz

Po dva roky projekt v Praze podporoval lidi se zdravotním postižením při zvyšování kvalifikace, hledání práce a zvyšování jejich kompetencí k nalezení a udržení zaměstnání. Do projektu se zapojilo celkem 84 klientů, 13 z nich absolvovalo pracovní a bilanční diagnostiku, která jim usnadnila výběr pracovní pozice, 30 klientů úspěšně dokončilo rekvalifikační kurzy a pro více než 20 klientů bylo s pomocí projektu nalezeno zaměstnání.

V rámci projektu mohli klienti využít semináře a besedy na praktická témata týkající se hledání a udržení zaměstnání, dále poradenství a mapování pracovních schopností a možností, zvýšení kvalifikace formou rekvalifikačních kurzů. Dále byl klientům nabízen přístup k PC a pomoc s jeho ovládáním. Ve spolupráci s personální agenturou jsme podporovali klienty při hledání zaměstnání a pracovníci projektu informovali a motivovali zaměstnavatele k zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

V projektu probíhaly následující aktivity:
– Motivace a aktivizace cílové skupiny
– Mapování pracovních možností a předpokladů
– Rozvoj a nácvik pracovních dovedností klientů
– Poradenství
– Individuální podpora klientů
– Práce se zaměstnavateli
– Umístění klientů na pracovní místa
– Bilanční a pracovní diagnostika
– Rekvalifikace klientů

Podrobnější informace o všech aktivitách naleznete v přiloženém letáku.

Leták o projektu Šance pracovat

Jednou z aktivit projektu byla práce se zaměstnavateli. Jestliže zaměstnavatelé měli zájem zaměstnávat lidi se zdravotním postižením, nabízeli jsme jim spolupráci a informace. Pomoc z naší strany zahrnovala např. poskytování informací o zaměstnávání osob se zdravotním postižením, pomoc při hledání zaměstnanců se zdravotním postižením a při zveřejňování pracovních nabídek nebo podporu při zaměsnávání OZP, apod. Informace pro zaměstnavatele byly zpracovány v letáku, který naleznete zde:

Leták pro zaměstnavatele OZP Šance pracovat

Kontakt: Alena Říhová, tel.: 221 890 458, e-mail: alena.rihova@svaztp.cz
Adresa: Svaz tělesně postižených v České republice z. s., Karlínské náměstí 59/12, 186 00 Praha 8 – Karlín.

Tento projekt byl financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Užitečné odkazy: http://www.esfcr.cz/07-13/oplzz

Články a tiskové zprávy: